Štítovská užovka 


Neni tomu tak dávno co jsme si já a Ogi řekli, že už to prostě takhle dál nejde, abychom jsme se jen mlsně dívali na to, jak se kolem nás prohání jedno auto za druhým a my se nemůžeme svézt. Ale my jsme řekli NE! 

Sehnal jsem od kamaráda Škodu 120. Je to sériovka, ale máme s ní veliké plány, těšíme se na to, jak si jí uděláme dle svých představ a to né za velké peníze. 
 
Co nás čeká a nemine: výměna předního okna, výměna přední nápravy, sedačky z golfa3, samonavíjecí pásy, laděnej výfuk, vyndat zadní sedačky, upravit vnitřek a spousta jiných úprav, ale moc se na to těšíme, nebudou chybět sportovní polepy. 
20-1-2007
Tak dneska byla užovka převezena do Štítova na základnu. Jelikož původní majitel vyvrátil přední dveře, tak tento nedostatek musel být odstraněn. Ogi k tomu přistoupil s nadhledem a pomocí velkého kladiva a několika dobře mířených ran dveře opravil
 
Opřeli jsme s do toho a nepotřebné věci z auta jenom lítaly. Vyházely se zadní sedačky, koberečky a všechno co tam bylo k závodění zbytečné 
Jako další věc byla zkouška volantu. Velice se nám tam líbí a úže sluší 
 
Jak už sem se zmiňoval, přední sklo musí jít ven a sehnat se nový, to se taky stalo, sklo jsme vyndali a muselo přijít i vyrovnání sloupku. Ještě, že se vyrábí velká kladiva 
Jinak úpravy probíhaly v dobré náladě 
 
Ale nevim kdo to bude uklízet :o)) 
Tento víkend jsme chtěli měnit to sklo a udělat novou spojku, jenže počasí nám nepřálo, tak musíme počkat až nebude sníh
 
3.2.2007
Tak v plánu na dnešní den, bylo vyndání motoru. Motor jsme vyndali celkem bez problémů, následovala kontrola spojky.
Spojka je na totáč, ale to jsme čekali, takže se v týdnu koupí v Lukyho shopu nové ložisko a lamela. Také se Ogimu povedlo koupit to sklo za krásných 300 korun a gumu za děkuju.
Tom nám už udělal clonu na přední sklo, takže zítra to tam nalepíme a po zaschnutí tam to sklo napácháme (snad).
 

Jinak úpravy probíhaly opět ve veselé náladě.

 
 
4.2.2007
Tak dnešní den jsme se vrhli na přední okno. Nejprve jsme nalepili clonu. Vše jsme si změřili a šup tam s ní.
Jelikož na nás celou dobu dohlížela Aniska, tak sme to museli udělat důkladně
 
Měl sem malinko strach, jak ho tam dáme, ale zjistil sem, že Ogi je opravdu šikovnej. Sklo tam bylo během chvilky.
 
Nevypadá to špatně 
Ještě jsme měli chuť dělat, tak sme vrátili zpátky přístrojovku a vyměnili zrcátko, které bylo prasklé.
 
11.2.2007
Takže dneska jsme se zase malinko vrhli na auto a stálo to za to. Dali jsme tam dneska tu novou spojkovou lamelu plus ložiska a motor vrátili zpátky, tam kam patří. Nadlábli sme to a jeli si dát pár koleček na nedaleké staré hřiště. Zatím to vypadá, že to funguje dobře i motor šel pěkně, ale to ukážou až nějaké ty najeté kilometry.

03.03.2007 (So) Mejra 
Tak po delší odmlce jsme se zase do Užovky trochu pustili, byli jsme pěkně v dílně a na programu byly brzdy. 
Zjistili jsme, že zadní brzdy jsou skoro jako nový, jen jsme koupili novej váleček a bylo to. 
   


Bohužel, ale dnešní den nebyl až tak úspěšný. Auto stále nebrzdí, takže sme usoudili, že trucuje brzdovej válec. Jelikož novej je dost drahej, tak ho Ondra snad zrepasuje. Jinak polepy jsou už vyrobený a příští víkend se budou lepit, takže to konečně bude vypadat jako závoďák. 
Tam kde nepomohla zručnost a chladná hlava, pomohlo tohle 
Ještě, že u Ogiho na zahradě je z čeho vybírat 
 
11.3.2007
Ahoj všem, tak dneska jsme se pustili do polepů.
Jo abych nezapomněl, taky jsme vyrobili nasávač na zadní kapotu, aby se dostal vzduch na filtr, budeme dělat otevřené sání.
Moc jsme se s tim nepatlali, flexa sem a tam a bylo to.
 
 
A takhle jí to slušelo po umytí 
 

Přijel se na nás podívat Tomáš, který pro nás vyrábí veškeré polepy a taky nám to tam vždycky nalepí. Je šikovnej.

 
My s Ogim sme dělaly brzdy a ona ta mrcha pořád nebrzdí, už se z toho asi zblázníme, takže v pondělí se bude kupovat nový brzdový válec, ach jo.
Jinak sme se domluvili, že přední kapota se musí sehnat jiná, protože její stav je víc jak znepokující a spolu se zadní se dají do černé matné barvy, to by mohlo vypadat dobře.
Ale čeká nás toho ještě moc.
 
31.3.2007
Po menší odmlce tu máme s Ogim zase malou aktualizaci. 
Na autě jsme vyměnili přední nápravu, ještě jsme to neprojeli, ale doufam, že to bude ok. 
 
 
Já sem nabarvil přední čelo na černo a vypadá to líp

Taky jsme nalepili polepy, popravdě nalepil a vyrobil nám je Tom, takže díky. Ještě ale zapomněl doma číselníky na dveře, za což sem ho vyhuboval. 
 
Vymenili jsme zadní čelo. Na zadní kapotu jsme umístili takový rádoby nasávač vzduchu k filtru, ale funguje to dobře. 
 
 
Ogi sehnal osm gum a všechny je obul, takže máme na čem jezdit. Ještě nás čeká navařit sedačky, pásy a pak už jen dodělávky. Snad to zvládneme, ale už se mi to začíná líbit. 
Tak zase příště 

PS: Chtěl bych poděkovat Ferneťákovi za to, že pokaždé přinese svědomitě foťák a všechno dokumentuje. Díky Milane
 

16.04.2007
Tak tento víkend byl velice úspěšný. Po velkém trápení s brzdami se konečně zadařilo a auto už brzdí. Další závada z které jsem byl já osobně dost zoufalý, byla elektrika. Spousta drátů, která nikam nevedla. Když se pustily světla auto blikalo, když se daly couvačky auto nedělalo nic, no prostě strašnej kabelovej guláš.
Ale přišel Milan a přesto, že dělá v likérce na výrobu výborného fernetu, tak se toho ujal beze strachu. Doběhnul si pro voltmetr a kontakt sprej a než sem se nadál, tak světla svítily. Takže já sem mu velice vděčnej. Díky Milane.
 
 Auto se dá říct, že je na 90% připraveno vyrazit do Běšin.
 
 
24.04.2007
Tak naše Užovečka je už hotová. Až na pár drobností, jako je nandání tří bodových pásů a sedaček z Rapida, je hotovo. Zítra jede auto na evidenčku a převede se. Máme z toho radost a moc se těšíme do Běšin.
Bylo to ale jen tak tak. Snad to bude všechno fungovat a uvidíme se s váma v cíli. Takže v Běšinech všem AHOJ.

 

Běšiny jaro 2007
 
Běšiny Podzim 2007 Mejra a Ogi v Akci